KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14378285
nr 1437 8285
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
"Utsikt från Nybrokajen", Monogramsignerad, -80. Blandteknik, bildmått: 17x22, yttermått inklusive ram: 32x35 cm
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 december 2021
kl 19:26:47
11/12 08:05:48
Tage Hedqvist
Läs mer om Tage Hedqvist